Akademik

Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ne Hoş Geldiniz!
Fakültemiz, Doğu Akdeniz peyzajını süsleyen Kıbrıs Adası’nın en büyük üniversitesi olan Yakın Doğu Üniversitesi’nin çatısı altında yer almaktadır. Eczacılık Fakültesi‘nin temeli 2006 yılında atılmıştır ve Fakültemiz 2012 yılında ilk mezunlarını vermiştir. Fakültemizin kuruluşunda yer almış olmaktan dolayı duyduğum gururu sizlerle paylaşmak isterim. Bu fakültenin üyesi olduğunuzda, bu eğitim yuvasının bir parçası olarak sizlerin de gurur duyacağınızdan eminim.

Eczacılık, sağlık zincirinin en önemli halkalarından biridir. Tarih boyunca tüm kültürlerin en saygın meslek gruplarından biri olmuştur.

Eczacılık, teorik eğitim ve uygulamalı eğitimin aynı anda verildiği bir meslek dalıdır. Bu doğrultuda, hem dersliklerimiz, hem de eğitim ve araştırma laboratuarlarımız en çağdaş örnekler göz önünde bulundurularak planlanmış ve gerçekleştirilmiştir.

Fakülte olarak amacımız, aramızda geçireceğiniz beş yıllık eğitim-öğretim yaşamınız boyunca, sizleri en iyi şekilde yetiştirmektir. Bu amaçla, sizleri bir taraftan çağdaş bilgi birikimi ve deneyimine sahip seçkin öğretim üyesi kadromuza emanet ederek güncel mesleki bilgilerle donatırken, diğer taraftan mesleki yaşama hazırlayacağız. Eczacılık eğitimi zorlu, ama bir o kadar da zevklidir. Gerçek bir eczacı olmak istiyorsanız, aldığınız her bilgiyi özenle birleştirerek kendinize özgün bir doku haline getirmeniz gerekir.

Beklentimiz, eğitim yaşamınızın sonunda, öğrenme yollarını kavramış, bilginin hızla zenginleştiği ve yenilendiği bir ortamda kendisini güncelleyen, sanata ve toplumsal gelişmeye önem veren, dürüst ve güvenilir bir meslektaş olarak toplumda yerinizi almanızdır.

Hepinize başarılar dilerim. Aramıza hoş geldiniz!

Prof.Dr. İhsan ÇALIŞ
Dekan
Eczacılık Fakültesi