Sertifikasyon

Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi İngilizce Lisans Eğitim Programı Uluslararası Sertifikasyon


Üniversitemizin Eczacılık Fakültesi Kıbrıs adasında Nijerya Eczacılık Konseyi sertifikasyonuna sahip tek üniversitedir

Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Lisans Eğitimi Programına, Eczacılık Eğitimi Akreditasyon Kurulu (Accreditation Council for Pharmacy Education (ACPE)), 135 South LaSalle Street, Suite 4100, Chicago, Illinois,60603-4810, United States of America, TEL +1 (312) 664-3575; FAX +1 (312) 664-4652, web site www.acpe-accredit.org tarafından 1 Temmuz 2016 tarihinden itibaren sertifika verilmesi onaylanmıştır.

ACPE, Amerika Birleşik Devletleri’nde 1932’den beri Eczacılık Fakülteleri’nin eğitimini akredite etmekte ve dünyada eczacılık eğitimi alanında yüksek kalite güvencesini ve standartlara uygunluğunu tescillemektedir. Bu sertifikayla Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Lisans Eğitimi Programı, Türkiye ve KKTC’de eczacılık eğitiminin kalitesini uluslararası düzeyde belgeleyen ilk ve tek fakülte olma ayrıcalığını elde etmiştir.

2013 Yılında yapılan başvurumuzdan itibaren, fakültemiz tam- ve yarı-zamanlı eğitim kadrosu, idari personel ve öğrencilerinin özverili çalışmaları sonucunda, mutluluk ve gurur verici sonuca ulaşılmıştır. Katkısı olan herkese teşekkür ederiz.